Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat
Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Tarih: 19.12.2022 14:01
Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Gelin, Relax Mobilya farkıyla “Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılır?” konusuna daha detaylı bakalım.

Ev Giriş Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Antreler evimizin tarzını ilk göstereceğimiz bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak Antre ya da Hol, dekorasyon konusunda sıkıntı yaşadığımız alanlardır. Genel olarak bu alanlara çok emek vermeyiz fakat bu durum oldukça yanlıştır. Çünkü evin ilk görünen yüzü olan antre ya da hol, kişilerin de ev konusunda ilk izlenim edindiği alanlardan biridir. Bu noktada eğer tarz bir eve sahipseniz bu noktada yapmanız gereken şey evinizin her kısmına önem vermenizdir. Bunlardan biri de farklı büyüklükteki hol ya da antre kısmıdır. Antre kısımları genel olarak gözden kaçan alanlar olarak bilinmelidir. Fakat aslında giriş kısmı da mobilyalarla desteklenmeli ve gelen ve giden kişiler için de konforlu bir alan olmalıdır. Bu yüzden de antre mobilyaları ve aksesuarları çok önemlidir. Bu noktada detaylara göz atmak oldukça önemli dekorasyon ipuçlarından biridir. 
 

Antre Mobilyaları Nelerdir?

Antre kısmı genellikle çoğu kişinin eşya koymadığı alanlardan biri olmakta. Fakat bu durum tarz evlerde geçerli değil. Stil sahibi kişiler evlerini tarz yapmak istediklerinde her bölgeye fazlaca önem verirler. Bunlardan biri de antre kısmıdır. Bunun için antre mobilyaları kullanılabilir. Eğer antre kısmınız büyük ise bu noktada kullanacağınız eşya çeşidi de bir o kadar fazla olmaktadır. Bunlardan en önemlileri Dresuar, vestiyer, ayakkabılık, Portmanto, ayna gibi ürünler olmaktadır. Bu ürünler ile antrenizi olduğundan daha dolu ve hoş gösterebilirsiniz. Diğer yandan farklı boydaki antreler içinde bu ürünler oldukça önemli olacaktır.
 

Antre Nasıl Dekore Edilir?

Antre konusunda en önemli şeylerden biri de “Antre Nasıl Dekore Edilmeli?” konusudur. Çünkü bu alanlar her evde farklı boylarda ve ebatlarsa olabilir. Bu yüzden de evinizin girişinin boyuna göre bir dekorasyon tercihi yapmalısınız. Gelin hep birlikte farklı boydaki antreler için dekorasyon detaylarını öğrenelim.
 

Dar Antre Dekorasyonu

Son dönemde mimaride dar antre yapıları öne çıkmaktadır. Bu noktada kişiler eşya konusunda oldukça zorlanırlar. Eğer sizler de dar antreye sahipseniz yapmanız gereken şey Dar Antre Dekorasyonu için fazla eşya kullanmadan alanı daha da darlaştıracak seçimler yapmamanızdır. Aksi halde antreniz oldukça dar olacağından kullanışsız da olacaktır. Bu noktada genişliği çok olmayan bir dresuar seçebilirsiniz. Yine aynı şekilde bu noktada aynaya yer vererek alanı ışık oyunlarıyla daha geniş gösterebilmeniz de mümkün.  

Kare Antre Dekorasyonu

Kare Antre Dekorasyonu en kolay dekorasyonlardan biridir. Çünkü hem alan yeterlidir hem de alanın kullanımı kolaydır. Eğer kare bir antreye sahipseniz bu alana hem dresuar hem de portmanto gibi büyük eşyalar kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde ayakkabılık gibi ekstra eşyaları da bu alanlarda oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 
 

Lüks Antre Dekorasyonu

Son dönemde Lüks Antre Dekorasyonu oldukça popüler olmuştur. Bu dekorasyon türünde en önemli şey eşyaların son döneme uygun olmasıdır. Dresuar ve ayna gibi aksesuarlar bu antrelerde çok kullanılır. Yine bej rengi lüks antreler için vazgeçilmez renk tonudur. Dilerseniz bej ile siyah rengin kontrastından faydalanabilirsiniz. 
 

Beyaz Antre Dekorasyonu

Beyaz rengi antre dekorasyonunda en çok tercih edilen renktir. Çünkü beyaz renk, alanı oldukça büyük gösterir. Bu noktada eğer alanınız küçük ve dar ise bu noktada Beyaz Antre Dekorasyonu yapmalısınız. Daha minimal mobilyalarla alanı fonksiyonel hale getirmeniz de mümkün. 
 

Modern Antre Dekorasyonunda Relax Mobilya İmzası

Antre dekorasyonunda en önemli şeylerden biri de modern eşyalarla donatılmış olmasıdır. Bu noktada yardımcınız Relax Mobilya olmakta. Relax Mobilya modern ve şık antre mobilyalarını sizlere en uygun fiyatlı sunar. Sizler de ihtiyacınıza göre yeni nesil mobilyalara bakarak tercihinizi kolayca yapabilirsiniz. 
 
Yükleniyor...