Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat
Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat

Minimalist Bir Stil Anlayışı: İskandinav Tarzı Dekorasyon

Tarih: 10.08.2022 11:42
Minimalist Bir Stil Anlayışı: İskandinav Tarzı Dekorasyon
Minimal İskandinav stili son dönemde herkesin bir noktada hayatına uygulamaya çalıştığı bir stil tarzı. En çok da dekorasyon konusunda karşımıza çıkan bu stil hakkında daha detaylı bir bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İskandinav Tarzı Ne Demek?

Son dönemde hayatımızda sadeleşmeye gitme ihtiyacı duyarız. Bunun nedeninden biri de teknolojinin gelişmesi ile birlikte her şeye erişimin kolay olması ve bunun belirli bir noktadan sonra zihni ve gözü yormasıdır. Bu noktada insanlar hayatlarında, evlerinde, dolaplarında hatta çevrelerinde bile sadeleşmeye gider. Ev dekorasyonumuzun sadelikle buluşmasıyla birlikte İskandinav tarzı dediğimiz minimalist bir dekorasyon stili ortaya çıkar. Peki nedir bu İskandinav Stili? İskandinav stilinde az eşya ve ferah evler mantığı ön plandadır. Bu tarza sahip evlerde genellikle sadece gerekli olan eşyalar bulunur ve bazı temel renkler kullanılır. Bu sayede ferah ve sakin bir dekorasyon stili benimsemiş olursunuz. 
 

İskandinav Tarzı Evler Nasıl Olur?

İskandinav Tarzı Dekorasyon son dönemlerde dergilerde, televizyonlarda ve sosyal medyada gündemdedir. Buna göre belirli kurallar ve kriterler var. İskandinav tasarımı bir evde ilk göze çarpan detay ferahlıktır. Bu yönden bakıldığında evde genellikle beyazlar, nötr tonlar ve doğal ahşaplar bir arada kullanılır. Bu renkler odaya farklı bir hava katması açısından farklı stiller ile birleştirilebilir. İskandinav tarz evlerde basit, fonksiyonel ve sıcak bir dekorasyon stili vardır. Genellikle basit çizgiler, sıcak ve aydınlık iç mekanlar oluşturmak için saf ve canlı bir estetikle birleştirilir. Örneğin İskandinav Tarzı Oturma Odası yapma gibi bir fikriniz var ise yapacağınız ilk şey öncelik sırası belirlemek ve ardından açık renkli boyadığınız oturma odanıza ahşap ve nötr tonlu eşyalar ile ferah bir görünüm sağlamak. 
 

İskandinav Tarzı Dekorasyon Nasıl Yapılır?

İskandinav tarzı dekorasyon her ne kadar kolay gibi gözükse de aslında o kadar da kolay bir şey değil. Bunun için öncelikle hayatınızı sadeleştirmeniz gerekmekte. Ardından bu tarza göre eşyalar seçmelisiniz. Örneğin, İskandinav Koltuk dediğimiz açık renkli ve rahat bir berjer işinize yarayabilir. Açık renkli bir halı ve ahşap detaylı bir masa ile İskandinav ruhunu yaşatabilirsiniz. Eğer eviniz ya da odanız gözünüze çok nötr geldi ise yeşil renkli bitkiler ve basit çizgilerle odanıza ya da evinize hareket katabilir ve tek ton görünümünü kırabilirsiniz. İskandinav tarzı dekorasyonda yapmamanız gereken şey ise çok eşyalı bir oda görünümüdür. Eğer ki hayat stiliniz bu sadeliğe ya da ferah ortama uygun değil ise bu tarz size uygun bir tarz değildir. Bu yüzden minimalizm dediğimiz bu hayat tarzı için öncelikle internette alışveriş yapabilir ve ardından emin olup evinizi bu modern görünüme çevirebilirsiniz. 
 

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu için Relax Mobilya

İskandinav tarzı bir ev dekore etmek özellikle de son dönemde oldukça maliyetli olabilir. Bu yüzden yapacağınız tercihler ve alacağınız ürünler konusunda iyi araştırma yapmalısınız ve ardından alacaklarınızı almalısınız. Eğer ki eviniz İskandinav tarzına yakın bir ev ise şanslısınız. Yapmanız gereken şey öncelikleri belirleyerek fazlalıklardan kurtulmak. Fakat tam tersi bir durumda öncelikle iyi bir araştırma yapmalısınız. İskandinav tarz için ilk yapmanız gereken şey İskandinav Tarzı Mobilya almaktır. Çünkü bu stilde en önemli şeylerin başında gelir. Açık renkli ya da nötr tonlardaki mobilyaları tercih edebilirsiniz.  Bu konuda en büyük yardımcınız Relax Mobilya'dır. Relax Mobilya, İskandinav tarza uygun mobilya seçenekleri ile sizlere en uygun ve en şık mobilya modellerini sunmaktadır. Web sitemiz üzerinden bizleri ziyaret edebilir ve size uygun mobilya seçeneklerini satın alarak evinizi daha modern gösterebilirsiniz.
 
Yükleniyor...