Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat
Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat

Küçük Evler İçin Pratik Çözümler

Tarih: 18.04.2022 14:52
Küçük Evler İçin Pratik Çözümler
Küçük evleri dekore etmek her ne kadar zor gözükse de aslında belirli adımları uygulayarak ferah mekanlar inşa edebilirsiniz. Bu yazımızda Küçük Evleri Dekore Etmek ve kullanışlı hale getirmek üzerine bir inceleme yapacağız.

Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 

Küçük ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur küçük hilelerdir. Bu bakımdan evinizi açık renklerde boyamak yapacağınız ilk iş olmalıdır. Ardından küçük ev dekorasyonunda minimal bir tarz yaratmak aslında dar evleri geniş göstermek adına önemli bir adım olabilir. Öncelikle alacağınız koltuk takımlarını L olarak seçmek alanı daha geniş gösterecektir. Aynı şekilde beyaz ve açık tonlarda bir ev dekore etmek yapılacak en önemli şeydir. Çünkü açık renk ve eşyalar evinizi olduğundan daha ferah gösterir. Yine bir duvara ayna koyarak evinizde küçük bir illüzyona neden olabilirsiniz. İsterseniz bir kısma isterseniz boydan boya ayna kullanımı oldukça idealdir. 

Küçük Ev Dekorasyonu için belirli bir tarzı belirlemek önemlidir. Bu tarzda göre eşya ve aksesuar seçimleri olmalıdır. Örneğin bohem bir tarz belirliyorsanız renkli örtüler kullanmak oldukça mantıklıyken, İskandinav bir tarz belirliyorsanız ahşap aksesuarlar kullanmak oldukça mantıklı olacaktır. Unutmayın küçük ev dekorasyonunda belirli bir önem sırası olmazsa olmazdır. Eğer bunu uygulamazsanız odanızda hareket edecek bir alan bulamazsınız. Bu yüzden işe başlamadan önce bu listeyi yapmak oldukça mantıklı olacaktır. Bunlardan ilk mobilya, orta sehpa, TV ünitesi ve gerekli aksesuarlar olabilir. Eğer dekorasyon yapacağını alan biraz daha büyük ise küçük bir masa ve sandalyeler ya da masa düşünmüyorsanız kullanışlı bir kitaplık oldukça mantıklı olacaktır. 

Küçük ev dekorasyonunda en önemli şeylerden biri de aksesuar ve bitki seçimleridir. Bitkiler bir odanın daha canlı gözükmesini sağlar. Bu yüzden pencerenizin önüne koyacağınız birkaç bitki ile oldukça ferah ortamlar yaratabilirsiniz. Aynı şekilde açık renkli vazolar ve tablolarda evinizin fazlaca tarz gözükmesine imkan sağlayacaktır. Unutmayın, aksesuar seçimleri bir ev için olmazsa olmazdır.  
 

Küçük Evleri Kullanışlı hale Getirmek

Küçük Evleri Kullanışlı Hale Getirmek için yapacağınız en mantıklı hareket az eşya ve gerekli eşyaları bir alanda kullanmaktır. Aksi halde boğucu bir ortam yakalayabilirsiniz. Bunun dışında küçük olsa bile aksesuar seçimlerini kullanmak size kullanışlı ve tarz bir oda yaratacaktır. Diğer bir öneri ise depolama alanları kullanmaktır. Küçük raflar ile yapacağınız hileler hem eşyalarınızın dışarıda kalmasını hem de düzensiz bir ortam oluşmasını engeller. Bunun dışında duvara asılı yapacağınız raflar ile de ortam dışında bir alan oluşturabilirsiniz. Bunun dışında yapacağınız diğer bir şey ise asılı bitkilere yer vermektir. Küçük evlerde bazı durumlarda bitkiler için yer yoktur. Bunun için duvara asılı bitkiler tercih etmek oldukça mantıklı bir hareket olacaktır.   
 

Dar Evler İçin Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Dar Evler İçin Mobilya Seçimi oldukça önemlidir. Çünkü mobilya bir alanın büyük bir kısmını kaplar. Bu yüzden de ebatları oldukça önemlidir. Dar evler için mobilya almadan önce ölçüm yapmak oldukça önemli olacaktır. Bundan sonra ise tarzınıza göre bir mobilya seçmektir. Beyaz ve tonları mobilyalar dar evler için oldukça mantıklı olacaktır. Bu sayede ortamı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Relax Mobilya bu konuda tecrübesi ile sizlere en iyi mobilya tercihlerini sunar. Relax Mobilya sitesine girerek dar evler için seçeceğiniz en rahat ve tarz mobilyaları en kısa sürede evinizde görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Relaxmobilya.com adresine girerek istediğiniz ürünü sepetinize eklemektir.
 
Yükleniyor...