Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat
Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat

Ev Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir?

Tarih: 10.01.2023 14:45
Ev Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir?
Gelin, hep birlikte ev taşınırken mobilyalar nasıl paketlenir, detaylara göz atalım.

Mobilyalar Nasıl Ambalajlanır?

Eve yeni eşyalar aldığınızda ya da ev taşınma durumunda eşyalarınız zarar görebilir ve can sıkıcı durumlar yaşanabilir. Bunun içinde Mobilya Ambalajlama konusunda bilgili olmak ve kurallara dikkat etmek bu can sıkıcı durumların yaşanmasını engeller. Taşınma esnasında yaşanacak sıkıntılar kulp kırılması, çizilme, zarar görme, montaj yerlerinden ayrılma gibi durumları kapsar. Tüm bunların olmaması için ambalajlama konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Aksi halde bu durum maddi olarak da sizler için kayıptır. Öncelikle mobilyaları güzelce ambalajlamak için yapmanız gereken şey belirli parçalara bölmektir. Örneğin, kulpları çıkarmak gibi detaylar eşyalarınızın daha az zarar görmesini sağlar. Diğer yandan mobilyanın sıkıntı görmemesini önlemek için onu streçlemek en iyi tercihtir. Daha önce de dediğimiz gibi sivri çıkıntılar (kol, süs, kulp) sökülebiliyor ise sökmeniz gerekmektedir. Diğer yandan mobilya kapakları, raf ve cam parçalarını sökün veya karton ile destekleyin. Böylece çizilme, çatlama gibi durumların da önüne geçmiş olursunuz. 
 

Paketleme Ekipmanları Hazır mı? 

Eşyalarınızı ambalajlama yaparken ekipmanlarınızın mevcut bulunması ve yeterli miktarda olması çok önemlidir. Bu noktada ilk yapmanız gereken Paketleme Ekipmanları ile ilgili eksikleri gidermektir. Bu ekipmanlar arasında plastik torba, büyük ebatlarda patpat naylon, karton, mukavva, koli, kontrplak levha, koli bandı, zımba tabancası gibi ekipmanlar olmalıdır. Aksi halde eşyalarınızı tam anlamıyla saramazsınız ve yine onların zarar görmesine neden olabilirsiniz. Özellikle de plastik torbalar ve koliler eşyaların iyi korunmasını sağlar. Sizler de kolilerinizi yaparken üzerine içinde ne olduğunu yazarak taşınma esnasından nasıl davranılması gerektiğini de belirtmelisiniz. Diğer yandan mobilyalar konusunda bilindiği gibi mobilya patpat naylona sarıldıktan sonra hassas bir şekilde taşınmalıdır. 
 

Hassas Aksamları Koruma Altına Alın! 

Taşınma esnasında en olmaması gereken şeylerden biri de hassas mobilya aparatlarının korunmasıdır. Mobilya kulpu, toka, cam raf, cam kapak gibi mobilyanın hassas ve kırılacak detayları için ekstra önlem almanız bu noktada çok önemlidir. Bu yüzden bunları daha iyi sarmalı, demonte edilebiliyorsa etmelisiniz. 
 

Mobilyalarınızı Demonte Edin

Mobilyalar taşınma esnasında korunması en zor şeylerden biridir çünkü boyut olarak oldukça büyüktür. Bu noktada yapmanız gereken şey büyük ölçekli mobilyaları mutlaka demonte ederek taşımaya çalışmanızdır. Bunun için kişi mobilyaları aldığı yerle iletişime geçebilir ya da profesyonel bir uzmandan yardım alabilir. Böylece mobilyalarınızda herhangi bir sorun olmaz. Ayrıca parçaları iyice sarın ve yeni yerleşim yerinde doğru bir montajlama yapmak için paketleri numaralandırın. Böylece kısa sürede mobilyalarınızı kurabilirsiniz.  
 

Taşınırken Koltuk Nasıl Paketlenir?

Taşınırken Koltuk Paketleme için büyük patpat naylonlardan ve kullanılmayan battaniyelerden yararlanabilirsiniz. Yine aynı şekilde kulplarını ve kollarını ayrıca paketlemek mobilyalarınızın dışı için iyi olacaktır. Yine aynı şekilde numaralandırarak kolayca kurulumunu sağlayabilirsiniz. 
 

Taşınırken Yatak Nasıl Paketlenir?

Yatak Paketleme konusunda yine patpat naylonlardan ve kalın örtülerden yardım almak önemlidir. Yatağınızı naylon bir poşet ile sarmak kirlenmesini önleyecektir. Yine, detayları ayrı paketlemek çok önemlidir. 

Mobilyaların nakliyesinde elbette eşyaların kalitesi de çok önemlidir. Dayanıklı ve sağlam tasarlanmamış mobilyalar taşınmaya dayanıksız olacağı için ilk hamlenizde deforme olabilirler. Başka yere sevk edilirken biçimi bozulmayan, montaj yerlerinden ayrılmayan, çatlayıp kırılmayan, eğilip bükülmeyen sağlam ve kaliteli mobilyaların alınması gerekir; çünkü eşyalarınız kalitesiz ise sıkı sıkı paketlemeniz bir işe yaramayacaktır. Bu konuda kaliteli ürünlere erişmek için Relax Mobilya’yı değerlendirebilirsiniz. Relax Mobilya ile sizler de hem sağlam hem de uygun fiyatlı mobilyalara sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda taşınma, eşyaların yerini değiştirme gibi durumlarda da herhangi bir sorun yaşamazsınız. 

 
Yükleniyor...