Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat
Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat

Country Dekorasyon Önerileri

Tarih: 12.09.2022 10:40
Country Dekorasyon Önerileri
Doğa ile uyum içerisinde olan Country stiline Relax Mobilya farkıyla yakında bakıyoruz.

Country Dekorasyon Nedir?

Son dönemlerde çok popüler olan tarzlardan biri de Country Stili olmakta. Özellikle de şehrin gürültüsü ve karmaşasından yorulan kişilerin bir nefes almak için evlerinde bu tarza sahip olduğunu görmekteyiz. Çünkü bu tarzdaki amaç doğa ile uyumlu bir ev yaratmaktır. Buna göre kullanılacak eşyalarda yine doğa ile uyumlu olmalıdır. Country stilinde en çok kullanılan ürünler ise ahşap ve çiçek detayları olmaktadır. Evinizde tercih edeceğiniz pastel tonlarını bu tarz eşyalar ile uyumlu bir şekilde dekore etmelisiniz. Canlı ve çiçek motifli bir evde huzuru ve sakinliği yaşayabilirsiniz. 
 

Country Dekorasyon Nasıl Uygulanır?

Evimizde en çok dikkat ettiğimiz yerlerden biri de salonlarımız. Salon dekorasyonu evde en önemli yerlerden biridir çünkü en çok zaman geçirdiğimiz alanlarımız salonlarımız olmaktadır. Genellikle salon dekorasyonu en çok zorlanılan yerlerden biridir. Peki, Country Salon Dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Country salon dekorasyonunda ilk olarak renkleri belirlemelisiniz. Bu tarzda en önemli şey çok abartı olmadan evinizi tasarlamanızdır. Çünkü country tarzda gözü yoracak hiçbir şey olmamalıdır. Evinizi bu renklerde yaptıktan sonra yapmanız gereken ilk şey evinize uyacak aksesuar ve eşyaları seçmektir. Country tarzında en popüler olan şeylerden biri de ahşap detaylardır. Salonunuzun çoğu yerinde bu materyali rahatlıkla kullanabilirsiniz. Diğer yandan ahşap mobilyalarda tercih edebilirsiniz. Ardından yapmanız gereken şey ise uygun renk ve formdaki aksesuarları bulmaktır. Country tarzında en çok kullanılan aksesuarlar doğa resimleri ya da tabloları olmaktadır. Diğer yandan evinizde farklı form ve büyüklükteki bitkiler ile de farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Özellikle büyük cam önü bitkileri salonunuzun havasını bir andan değiştirecektir. Yine aynı şekilde sarmaşık bitkiler ile odanın tümünü yeşillendirebilir ve evinizde doğanın keyfini sonuna kadar çıkartabilirsiniz. 
 

Modern Country Ev Dekorasyonu Nedir?

Country tarz dediğimiz şey aslında oldukça geniş bir yelpazesi olan ya da diğer bir deyişle seçeneğinizin oldukça fazla olduğu tarzlardan biridir. Çünkü doğa ile uyumlu olan ne varsa evinizde kullanabilirsiniz. Bunun için belirli bir kalıp yoktur. Fakat bu noktada mobilya ve yatak odası takımlarında aynı şey geçerli değildir. Çünkü bu tarzda en baskın şey ahşap olan mobilyalar olmaktadır. Bu yüzden Country Koltuk Takımı ve Country Yatak Odası Takımı için kullanacağınız ana malzeme ahşap olmalıdır. Bu sayede eşyalarınızı da buna göre kolaylıkla seçebilirsiniz. Diğer yandan ahşap mobilyanızdaki kumaş seçimleri de çok önemlidir. Country tarzından tercih edeceğiniz kumaşlar da doğa ile uyumlu olmalıdır. Buna göre seçeneğiniz kumaşlarda çiçek ve ekose desenlerini seçebilirsiniz. Fakat bu noktada evdeki diğer eşyalarda daha sakin seçimler yapmanız gerekmektedir. Çünkü country tarzından çok fazla eşyaya ve renge yer yoktur. Daha az eşya ve doğru aksesuarlarla daha huzurlu ve dingin bir ev dekorasyonu oluşturmalısınız. 

Country Tarzı şu an hem ülkemizde hem de dünyada çok popüler olduğu için piyasada da oldukça fazla mağaza ve marka seçeneği vardır. Bu yüzden bu tarza göre seçimler yapmak isterseniz iyi bir araştırma yapmalısınız. Aksi halde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu noktada güvenilir olan firmamız sizlere en iyi seçenekleri sunmaktadır. Relax Mobilya ile hem uygun fiyatlı hem de country tarzına uygun mobilya seçeneklerini bir arada bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sitemizi ziyaret ederek tarzınıza uygun seçimler yapmaktır. Relax Mobilya sizin için gerisini çözüme kavuşturur.  
 
Yükleniyor...