Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat
Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat

Ev Dekorasyonunda Sıkça Yapılan Hatalar Nelerdir?

Tarih: 20.02.2023 16:44
Ev Dekorasyonunda Sıkça Yapılan Hatalar Nelerdir?
Gelin, ev dekorasyonunda sıkça yapılan hatalara Relax Mobilya farkıyla bir göz atalım.

Dekorasyon Hataları Nelerdir? 

Ev Dekorasyonu sanıldığından daha önemli konulardan biridir. Eviniz, kendi tarzınızı gösterdiğiniz, yaşam alanı oluşturduğunuz bir sahadır ve bu yüzden orada rahat ve huzurlu olmayı çok istersiniz. Bu nedenle evinizi hep bu düşüncelerle dekore edersiniz. Tabii, ev dekorasyonu tarzınıza karar verip pek çok mağazayı gezdikten eviniz için en uygun ürünleri de alırsınız. Fakat bu noktada en önemli şeylerden biri de geleceği düşünmeden alınan eşyalardır. Bu yüzden de bu durumun dekorasyon açısından hatası olarak oldukça sıkıntılı bir durumdur. Bu yüzden de dekorasyon alışverişi yapılırken oldukça dikkatli olmalı ve geleceği düşünerek alışveriş yapmalısınız. Aksi halde yapacağınız hataların dönüşü olmayabilir. Bu yüzden akıllı olmak bu konuda çok önemlidir. 
 

Renk Uyumunun Olmaması

Dekorasyonda en önemli şeylerden biri de Renk Uyumu olmakta. Eğer evinizde bir renk uyumu yok ise maalesef ki evinizde uyum olmaz ve bu da evinizin özensiz gözükmesine neden olur. Renk uyumu bir ev için o kadar önemlidir ki isterseniz çok yüksek fiyatlı ürünlere sahip olun eğer evinizde uyum yoksa bu eşyaların hiçbir anlamı yoktur. Bu yüzden ev dekorasyonunda en önemli şeylerden biri renklerin birbiri ile uyumudur.
 

Gereksiz Aksesuarlar

Ev dekorasyonunda en sık yapılan hatalardan biri de evi gereksiz eşyalar ile doldurmaktır. Bu sayede eviniz olduğundan dar ve özensiz duracağından bu hatayı yapmamalısınız. Bu yüzden ev dekorasyonunda yapacağınız ilk şeylerden biri evi tamamlayıp dekoratif ürünlere o şekilde bakmanız. Ev Dekorasyonunda Gereksiz Aksesuar Kullanımı sıradan ve kalabalık bir görüntüye neden olacaktır. Bu yüzden alacağınız ürünlerin hep kullanacağınız ve renklerinin de evinize uygun olacağına emin olacağınız dekoratif ürünler olmasına özen göstermelisiniz. 
 

Yanlış Halı Seçimi

Dekorasyon konusunda yapılan en büyük hatalardan biri de Yanlış Halı Seçimidir. Yanlış halı seçmek evinizi özensiz gösterdiğinden dolayı dekorasyonda çok büyük bir yanlış olarak bilinir. Diğer yandan eve ilk girdiğinizde dikkat çeken önemli şeylerden de biri olması bu konuda ekstra dikkat çekmeniz gerektiği anlamına da geleceğinden yanlış halı seçimi yapmamak çok önemlidir. Bu yüzden eğer hareketli bir eviniz var ise daha sade halılara yönelmenizde fayda var. Tam tersi bir durum var ise hareketli halılar seçebilirsiniz. 
 

Birbiriyle Uyumsuz Olan Mobilyalar

Uyumlu ve Tamamlayıcı Mobilya, ev dekorasyonundaki en önemli şeylerden biridir. Çünkü mobilyalar ev dekorasyonunda dikkatinizi çeken ilk parçalardır. Bu yüzden de mobilyaların eviniz ile uyumlu olmaması evinizin kötü gözükmesine ve modern bir görüntüden uzak durmasına neden olur. Bu yüzden daha minimal dekorasyona uygun mobilyalar seçmek oldukça iyi bir seçim olacaktır. Diğer yandan evinizde çok fazla mobilya kullanmanızda çok yanlış bir harekettir. Bu yüzden mobilya alışverişinde daha sade ve daha az mobilyalara bakabilirsiniz. Bu sayede her zaman dekorasyona uyumlu hale de getirebilirsiniz. Mobilyaların sade olması her zaman dekorasyon için oldukça önemli bir yere sahiptir. 
 

Dekorasyon Hatalarından Nasıl Kaçınılır? 

Dekorasyon Hataları ile ilgili kaçınılması gereken ilk şeylerden biri de alışveriş yapmadan önce tarzınızı belirlemenizdir. Aksi halde kafanız karışacağından dolayı her ürünü almak isteyebilirsiniz ve bu durum karışıklığa neden olur. Bu noktada en önemli şey doğru mobilya seçimidir. Relax Mobilya sizlere doğru mobilyaları en uygun fiyata sunmaktadır. Sizler de tarzınıza en uygun mobilyayı seçerek evinizi hayalinizdeki eve dönüştürme fırsatı yakalayabilirsiniz. 
 
Yükleniyor...