Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat
Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat

Fransız Stili Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Tarih: 17.10.2022 11:00
Fransız Stili Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Cazibesi ve klasikleşmiş havası ile Fransız Stili Ev Dekorasyonu son zamanlarda çok moda. Gelin hep birlikte bu göz alıcı stili birlikte inceleyelim.

Fransız Tarzı Dekorasyon Nedir?

Fransız Tarzı Dekorasyon son zamanlarda görüntüsü ve havası ile yine çok popüler hale gelmiştir. Klasik sevenlerin, zarif tasarımlardan hoşlananların oldukça fazla tercih ettiği bu dekorasyon tarzından temel birçok öge vardır. Renk uyumu, rahatlık ile birleşince ortaya çıkan ve klasik çizgilerle oluşturulan zarif tasarımlar Fransız stilinin vazgeçilmezidir. Fransız stilinde ev için önemli şeylerden biri de renklerdir. Bu stilde canlı renkler oldukça önemli bir hava katmaktadır. Bunun için eğer bu tarz bir ev dekorasyonu istiyorsanız öncelikle kullanacağınız renkleri iyi seçmelisiniz. Diğer yandan Fransız dekorasyon tarzından en önemli detaylardan biri de desenlerdir. Fransız tarzı dekorasyonda karşımıza çıkan, görüntü ve desenleri ile bizleri büyüleyen kumaşlar olmazsa olmazdır. Bu büyüleyici kumaşlar uyum içinde hareket ederek odada bir karmaşaya neden olmaz. Bu yüzden de klasik bir görüntü oluşturur. Yine aynı şekilde farklı büyüklükteki mobilya ve desen uyumu ile tam bir Fransız stili oluşturabilirsiniz. 
Genel olarak klasik tasarımlardan hoşlanan ve çizgilerle oluşturulan tasarımları, mobilyaları beğenen kişiler, ev dekorasyonlarını Fransız stiline uydurarak yapmaya çalışır. Bunun için iç mekânda kullandığı tüm ögeleri buna göre seçmeye de özen gösterir. Büyük beyaz kitaplıklar, ihtişamlı vazolar, klasik mobilyalar ve desenli halılar Fransız stilindeki en önemli detaylardır. 
 

Fransız Mobilya Stilleri Nelerdir?

Fransız stilindeki en önemli eşyalardan biri de mobilyalardır. Çünkü odanın havasını ve dekorasyonunu tamamıyla değiştirme güçleri vardır. Bu yüzden de Fransız stilinde mobilyalar büyük önem taşır. Bu stildeki en önemli diğer şey de daha önce bahsettiğimiz desenlerdir. Tüm bunları birleştirdiğinizde desenli ve gösterişli mobilyalar Fransız stili için vazgeçilmez parçalardır. Yine bu mobilyaları daha ön plana çıkaracak tasarımlar ile bambaşka bir tasarım ve alan yaratabilirsiniz. Bunun için Fransız Stili İç Dekorasyonunda aksesuarlardan yardım almalısınız. Büyük tablolar, ihtişamlı vazolar, klasik objeler ile gösterişli koltuklar ön plana çıkacaktır. Fransız stilinde koltuklar her zaman odanın tam ortasında ve gözün ilk baktığı yerde olmalıdır. Çünkü bu koltuklar sayesinde odanın tarzı anlaşılabilir. Bunun için tercih edeceğiniz desenler ve koltuklar oda ile uyumlu olmalıdır. Fransız stiline uygun büyük ve desenli koltukları daha sakin ve daha az görünen halılar ile uyum yapabilir ve aksesuarları da mobilyalar gibi ön plana çıkartabilirsiniz. Eğer yeterli alanınız var ise birkaç bitki ile de odanız daha canlı ve dinamik gösterebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk önce mobilyalarınızı belirlemek ve ardından da klasik tarzdaki Fransız etkilerini evinizde göstermektir. 
 

Fransız Tarzı Dekorasyon Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Fransız Tarzı Dekorasyon Yapmanın Püf Noktaları için öncelikle evinizin uyumlu ve klasik tarzı yansıtması gerekmektedir. Bunun içinde mobilya, halı ve dekoratif ürünler arasında bir uyum ve ahenk olmalıdır. Bunun için seçeceğiniz mobilya çok önemlidir. Büyük, gösterişli ve desenli bir mobilya daha sakin bir halı ve klasik aksesuarlar ile sizler de Fransız stilini evinize yansıtabilirsiniz. Bu konuda seçeceğiniz mobilyalar için Relax Mobilya sizlere yardımcı olacaktır. Relax Mobilya ihtişamlı ve farklı desenlere sahip birçok mobilyaya sahiptir. İstediğiniz tarz ve renkteki mobilyalar arasından sizler de evinizin tarzına uyacak mobilyaları bulabilir ve uygun fiyata sipariş edebilirsiniz. Bunun için internet sitemizi ziyaret ederek tüm mobilyalara anından erişebilir ve hayalinizdeki evi bir tık ile kolayca oluşturabilirsiniz. 

 
Yükleniyor...