Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat
Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat

Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Tarih: 07.11.2022 11:47
Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
Ev dekorasyonunun bir parçası olan orta sehpanın nasıl kullanılması gerektiğini öğrenmek ister misiniz?

Orta Sehpa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Evlerde orta sehpa kullanımı yaygındır. Çünkü Orta Sehpa evimizdeki çoğu şeyi üzerine koyduğumuz, dekorasyonu tamamlayan ve hatta bazen yemek bile yediğimiz alanlardan biri. Bu yüzden de orta sehpa alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar olmalı. Öncelikle alacağınız orta sehpanın büyüklüğü oldukça önemlidir. Eğer daha geniş bir aileye ya da büyük bir salona sahipseniz mutlaka daha büyük bir orta sehpa kullanmalısınız. Diğer bir önemli konu ise onun eviniz ile uyumlu olması. Eğer klasik bir ev tasarımınız var ise daha klasik stildeki orta sehpalara yönelebilirsiniz. Yine aynı şekilde klasik renklere sahip bir orta sehpa kullanabilirsiniz. 
 

Orta Sehpa Dekorasyonu

Orta Sehpa Dekorasyonunda en önemli şey dekoratif stilleri bütünlemesi konusu. Çünkü orta sehpa evin tam ortasında olduğu için göze çok batmakta. Bu yüzden ev için uyumlu, boyutu ideal olan orta sehpalar ile sıradan evleri oldukça şık bir görünüme çevirebilirsiniz. Diğer yandan farklı şekilli orta sehpalarla evinizde farklı bir dekorasyon tarzı yaratabilirsiniz. 
 

Kare Orta Sehpa Dekorasyonu

Kare Orta Sehpa oldukça modern görüntüsü ile insanların en çok tercih ettikleri sehpalardan biridir. Evinizde farklı ve büyük kare orta sehpa kullanarak oldukça işlevselde kullanabilirsiniz. Aslında kare orta sehpalar oldukça keskin görünüşü ile her eve uyum sağlamazlar. Eğer klasik ya da avangart bir tarzda eviniz var ise bu tarz kare orta sehpaları kullanmanız daha iyi olacaktır. Son olarak eğer çocuklu ya da bebekli bir aileye sahipseniz kare orta sehpa güvenlik açısından oldukça sıkıntılı bir tercihtir. Bu yüzden böyle aileler kare yerine yuvarlak kenarlı seçeneklere yönelmelidir. 
 

Yuvarlak Orta Sehpa Dekorasyonu

Yuvarlak Orta Sehpa en klasik olan ve ilk akla gelen sehpa türlerinden biridir. Ahşap ve yuvarlak orta sehpalar ile İskandinav tarzına yakın evler düzenleyebilirsiniz. Bu görüntü ile oldukça huzurlu ortamlar da yaratabilirsiniz. Diğer yandan yuvarlak orta sehpalar geçiş olarak daha yumuşak olduğundan çok baskın ev stillerinde kullanılmamalıdır. Bu durum evin stiline tezat olacağından hoş bir görüntüye neden olmaz. 
 

Ahşap Orta Sehpa Dekorasyonu

Ahşap Orta Sehpa son dönemde modern ev dekorasyonunda oldukça önemli bir yere sahip. Özellikle de bej renk ile oldukça şık kombinler oluşturan Ahşap Orta Sehpa Modelleri ile huzurlu ve dingin bir ortam oluşturabilirsiniz. 
 

Cam Orta Sehpa Dekorasyonu

Cam Orta Sehpa genellikle daha küçük evlerde kullanılan modellerden biridir. Çünkü cam ve yansıma oyunları ile küçük mekanları daha geniş gösterebilirsiniz. Diğer yandan modern bir görüntüsü olsa da bazı durumlarda biraz tehlikeli olabilir. Bu yüzden bebekli ve çocuklu ailelerin fazla tercih etmemesi gereken mobilyalardandır.
 

Orta Sehpa Üzerine Ne Koyabilirim?

Orta sehpaların çeşitlerini yukarıda verdik. Bu çeşitli tarzları evler ile uyumlu hale getirmek konusunda objeler de büyük role sahiptir. Bu nedenle orta sehpa seçiminden önce evinizin tarzını belirlemelisiniz. Daha sonraki süreçte orta sehpanızı evinizin rengine ve stiline en uygun modelde tercih edebilirsiniz. Diğer yandan orta sehpa ile ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de “Orta Sehpa Üzerine Ne Koyabilirim?” sorusudur. Aslında bu durum yine evinizin stiline göre planlanmalıdır. Eğer klasik bir eviniz var ise orta sehpa üzerine mumlar, dekoratif vazolar koyabilirsiniz. Daha farklı bir stilde eviniz var ise kitaplarla, çeşitli tepsi ya da dekoratif tabaklarla sehpanın üzerini süsleyebilirsiniz.

Orta sehpa konusunda piyasadaki en kullanışlı ve en uygun fiyatlı seçenekleri Relax Mobilya sayesinde bulabilirsiniz. Relax Mobilya her stile uygun Orta Sehpa Modelleri ile hayalinizdeki evin eksik parçasını bulabilmenize yardım olacaktır. Sizler de Relax Mobilya ile evinizin stilini orta sehpanız ile bütünleyebilirsiniz.
 
Yükleniyor...