Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat
Tüm Türkiye'ye ÜCRETSİZ Teslimat

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Tarih: 29.03.2022 13:58
Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Evin en çok vakit geçirilen, aile bireylerinin en çok keyifli sohbet ettiği yer olan yemek odası oldukça önemlidir. Yemek odası dekorasyonu yaparken mobilyaların rahat ve konforlu olmasına dikkat edilmelidir.

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yemek odaları tüm aile bireylerinin aynı sofrada buluştuğu, keyifli dakikalar geçirdiği ve misafirlerin ağırlandığı alanlardır. Dolayısıyla yemek odalarının dekorasyonu en az diğer odalar kadar önemlidir. İyi tasarlanmış bir yemek odası bireylere bütün bir günün yorgunluğunu atma fırsatı verir, yemek yemeyi keyfe dönüştürür. Yemek Odası Dizaynı için eşya seçimi, renk seçimi, eşyaların yerleştirilmesi tamamen alana göre yapılmalıdır; aksi takdirde sonuç hayal kırıklığı yaratabilir. Geniş alanlarda dekorasyon yapmak daha kolaydır, fakat günümüzde zenginleşen ürün yelpazesi dar alanlarda uygun çözümler sunmakta ve başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. 
 

Yemek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek Odası dekore ederken dikkat edilmesi gereken noktalar oldukça detaylıdır, fakat çözüme yönelik ayrıntılara sahiptir. Yemek masasından sandalyelere, konsoldan aksesuarlara, tavan aydınlatmasından zemin rengine, duvar renklerinden diğer mobilyalara kadar her şey Yemek Odası Dekorasyonu içinde belli bir paya sahiptir. Her birinin tek tek, özenle seçilmesi ve aynı zamanda bir bütün halinde düşünülmesi gerekir. 

İlk yapmanız gereken ayrıntı yemek odanıza mobilyaları yerleştirmeden önce alanı hesaplamaktır. Bu sayede neyi nereye koyacağınızı planlayabilirsiniz. Diğer önemli şey ise alanın ölçülerine uygun yerleşim yapabilmek için yemek odası ve diğer mobilyalarınızın ebatlarını ölçmektir. Yemek masanızın üzerinde bir avize veya aydınlatma olmasına dikkat edin bu masanızın şık görünmesine imkan tanır. Diğer yandan eğer konsol, gümüşlük, büfe gibi eşyalar kullanacaksanız bunları duvara paralel değil, hafif açılı şekilde yerleştirin. Bu, ortama ferahlık verecektir. Aksesuarlar dekorasyonun tamamlayıcı parçalarıdır; ancak doğru miktarda, doğru noktada kullanılmak şartıyla. Çok fazla aksesuar kullanımı dağınık bir görüntü oluşturacaktır. Aynı şekilde diğer mobilyaların görünmesini engelleyecek şekilde konumlandırılan aksesuarlar odayı kalabalık gösterecektir.

Eğer alanınız dar ise yemek masasını pencere kenarına yerleştirebilirsiniz. Bu sayede günlük kullanım esnasında oda daha kullanışlı olacaktır. Yemek yerken de manzaranın keyfini sürme imkânı doğacaktır. Odanızın alanı dar ise koltuk seçimini L koltuktan yana kullanabilir ve arkasında yemek bölümünü oluşturabilirsiniz.

Yemek odalarında duvarlara yerleştireceğiniz tablolarla ortama renk katabilir ve yemek esnasında hoş bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Güzel tablolar ortama canlılık kazandıracaktır. 
 

Yemek Odası Mobilyası Nasıl Seçilmeli?

Öncelikle yemek odasında iki farklı şekil mevcuttur. Ya yemek odası tek başına bir odadır ya da salon veya oturma odasıyla paylaşılan bir alandır. Eğer bir odanızı sadece yemek odası olarak kullanacaksanız yemek masası ve sandalyeler dışında başka mobilyalara da ihtiyacınız vardır. Bu alanlarda geniş dolaplar veya dolap tarzı büfeler yerine kısa ve yatay konsollar daha şık, daha modern duracaktır. Eğer yemek odanızı salon veya oturma odasıyla birlikte kullanacaksanız takımınızın diğer mobilyalarla da uyumlu olması gerekir. 

Yemek Odası Mobilyası için olmazsa olmaz parçalar, yemek masası ve sandalyelerdir. Yemek masalarında yuvarlak ve dikdörtgen modeller mevcuttur. Tamamen ahşap ya da metal, cam detaylı yemek masaları odanızın konseptine göre tercih edilebilir. Sandalyeler yemek esnasında konforu sağlayacak temel öğelerdir. Bu yüzden sandalyelerin hem konforlu hem dayanıklı hem de estetik olması gerekir. Metal detaylarla zenginleştirilmiş sandalyeler arzuya göre ahşap banklarla da kombin edilebilir. Duvarlar ve zemin renkleri dikkate alınarak yemek odası mobilyalarında çeşitli renk tonları da kullanılabilir. Relax Mobilya yemek odanız için en uygun ve ne kaliteli mobilyaları sizlere sunmaktadır. Siz de Relaxmobilya.com adresini online ziyaret ederek hayalinizdeki yemek odası mobilyalarına sahip olabilirsiniz.
 
Yükleniyor...